همیشه برای خرید یک کالا یا محصول باید درباره مشخصات فنی، نحوه ساخت و مرجع سازنده اطلاعاتی در دست داشت تا پس از بررسی این موارد و آنالیز قیمت‌های موجود در بازار نسبت به خرید آن اقدام کرد. در اینجا قصد داریم با بیان مشخصات فنی، نحوه ساخت، انواع و موارد کاربرد و قیمت تسمه نقاله گامی مؤثر در جهت خرید تسمه نقاله برداریم.

شایان ذکر است که هیچ وقت نمی‌توان با عدم آشنایی از یک محصول آن را خریداری کرد. از این رو در صورت خرید ناآگاهانه مطمئناً کالای موردنظر با معیارهای مدنظر شما مطابقت نخواهد داشت. به عبارت دیگر می‌ توان گفت منشأ اصلی نارضایتی افراد از خرید یک کالا، عدم آگاهی آنها از محصول خریداری شده است.

«نکته قابل توجه اینکه در هنگام خرید تسمه نقاله دقت کنید تا سیستم نوار نقاله قابلیت تنظیم یا به اصطلاح رگلاژ داشته باشد. چراکه به‌ مرورزمان و با کارکرد مستمر تسمه نقاله از حالت اولیه خارج شده و نیاز به تنظیم مجدد دارد.»

انواع تسمه نقاله

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم با توجه به نوع کاربرد و میزان استفاده، تسمه نقاله‌ ها در انواع و ابعاد مختلف طراحی و ساخته می‌شوند. به طور کلی انواع تسمه نقاله عبارت‌اند از:

  • تسمه‌ های نقاله EP یا منجید دار
  • تسمه‌ های نقاله سیم دار
  • تسمه‌ های نقاله الواتوری
  • تسمه‌ های نقاله باکت دار
  • تسمه‌ های نقاله آرامیدی
  • تسمه‌ های نقاله لوله‌ ای
  • تسمه‌ های نقاله شورون آج‌ دار
  • تسمه‌ های نقاله یک لایه
  • تسمه نقاله اسپیرال

از میان مدل‌ های فوق، تسمه نقاله منجید دار یکی از پرکاربردترین تسمه‌ های موجود در بازار است. این محصول از یک یا چند لایه منجید (کرکس) تشکیل شده است.

در برخی از صنایع به دلیل مقاومت کششی بالا، برای جابه‌ جایی در خطوط طولانی به جای تسمه‌ های EP از تسمه نقاله استیل کورد استفاده می‌ شود. این تسمه نقاله با استحکام و مقاومت بالا در اکثر صنایع تبدیلی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

برای خرید نوار نقاله از بقیه محصولات شرکت درنا صنعت دیدن فرمایید.

قیمت تسمه نقاله

اوضاع نابسامان اقتصادی و نوسانات ارز سبب شده تا اجزای سازنده تسمه نقاله با قیمت‌های متفاوتی در بازار به فروش برسند. از این رو نمی‌توان برای قیمت تسمه نوار نقاله یک میزان ثابت و مشخص تعیین کرد؛ لذا باید با مراجعه مستمر به مبادی فروش یا سایت‌های اینترنتی برای خرید تسمه نقاله اقدام کرد. البته به یاد داشته باشید ابعاد و اندازه تسمه نقاله و همچنین کیفیت اجزای سازنده آن تأثیر بسزایی در قیمت این محصول کاربردی دارد. در مطالب بعدی اگر اطلاعات دقیقی درباره قیمت این محصول به دستمان رسید، در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

 

برخی از سوالات رایج:

موقع خرید تسمه نقاله به چه نکته ای باید توجه کرد؟

نکته قابل توجه اینکه در هنگام خرید تسمه نقاله دقت کنید تا سیستم نوار نقاله قابلیت تنظیم یا به اصطلاح رگلاژ داشته باشد. چراکه به‌ مرورزمان و با کارکرد مستمر تسمه نقاله از حالت اولیه خارج شده و نیاز به تنظیم مجدد دارد

قیمت تسمه نقاله بر چه اساسی تعیین می شود؟

برای قیمت تسمه نقاله یک میزان ثابت و مشخص تعیین کرد؛ لذا باید با مراجعه مستمر به مبادی فروش یا سایت‌های اینترنتی برای خرید تسمه نقاله اقدام کرد. البته به یاد داشته باشید ابعاد و اندازه تسمه نقاله و همچنین کیفیت اجزای سازنده آن تأثیر بسزایی در قیمت این محصول کاربردی دارد.